Apel OPZZ w sprawie emerytur stażowych
30 czerwca 2020
Sprzedaż nowych samochodów
6 lipca 2020

Pomoc dla Nadii

Drodzy Związkowcy

zwracam się do Was z wielką prośbą o pomoc dla siedmioletniej Nadii, córce naszej koleżanki Katarzyny Makarczuk z wałbrzyskiego Oddziału ZUS.

Miesiąc temu u Nadii zdiagnozowano ostrą białaczkę limfoblastyczną. Obecnie jest w trakcie leczenia wg AIEOP 2017 na drugim etapie, zwanym konsolidacją A. Po pierwszym etapie leczenia, gdzie większość dzieci leczy chorobę resztkową lub uzyskały całkowitą remisję, u Nadii wygrała choroba. Chociaż choroba i wykańczające organizm leczenie daje się już we znaki to Nadia nie poddaje się i walczy.

Nadia posiada rzadki gen mutujący KMT2A, dlatego przewidywane jest wielomiesięczne leczenie, oparte na indywidualnych ustaleniach z Krajowym Koordynatorem ds. ALL prawdopodobnie wraz z allogeniczną transplantacją komórek macierzystych oraz zastosowaniem leku o nazwie Blinatumomab. Nie jest on obecnie refundowany dla dzieci. Koszt leczenia w przybliżeniu sięga olbrzymiej sumy 300 000 zł, której uzbieranie jest poza zasięgiem Rodziny Nadii.

2

Głęboko wierzę, że dzięki Państwa wsparciu uzbieranie koniecznej kwoty będzie możliwe. Każda, nawet najmniejsza suma może okazać się nieocenioną pomocą. Zbiórka ta jest organizowana przez Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” z siedzibą we Wrocławiu, ul. Ślężna 114s/1, której Nadia jest podopieczną.

Wpłaty można dokonać, korzystając z poniższego linku „Pomoc dla Nadii”:

https://zrzutka.pl/z/pomoc-dla-nadii

Niejednokrotnie jako związkowcy udowadnialiśmy już, że potrafimy zjednoczyć się i wykazać zaangażowaniem w ważnych sprawach, pokazując przy tym wielkie serca. Dlatego jeszcze raz w imieniu rodziny Nadii, moim i związkowców z naszego oddziału ZUS , uprzejmie proszę o wsparcie dla niej, gdy sprawy dotyczą najwyżej wartości, jaką jest ludzkie życie i z góry dziękuję za okazane wsparcie oraz życzliwość.

Z poważaniem:

               Bartłomiej Markowski

                                  Przewodniczący Zarządu

                              OOZ ZZP ZUS w Wałbrzychu

                                          Tel: 074/64 97 382

                                                502 001 279

ZZP

Dodaj komentarz