Determinacja OPZZ przynosi skutek: EKZZ daje zielone światło dla sprawiedliwych płac minimalnych w Europie
24 lutego 2020
PIP o koronawirus.
9 marca 2020

Koronawirus – informacje

Jeśli masz katar i plwocinę z przeziębieniem, to nie może to być nowy typ zapalenia płuc koronawirusa, ponieważ zapalenie płuc koronawirusa COVID-19 jest suchym kaszlem bez kataru. Jest to najłatwiejszy pierwszy sposób ustalenia, czy musisz się martwić.

Ponadto tym razem wirus z Wuhan nie jest odporny na ciepło i zostanie zabity w temperaturze 26–27 stopni Celsjusza. Dlatego pij więcej gorącej wody, aby zapobiec tej chorobie. Spaceruj więcej pod słońcem. Picie gorącej wody jest koniecznością. Chociaż nie jest to lekarstwo, będzie korzystne dla twojego ciała. Nie tylko to! Picie gorącej wody jest skuteczne w walce ze wszystkimi wirusami. Staraj się w ogóle nie pić lodu, pamiętaj – jest to teraz niezwykle ważne.

Więcej wskazówek na temat zwalczania koronawirusa:

1. Ma dość duży rozmiar (średnica komórki wynosi około ‪400-500 nm), więc każda zwykła maska (nie tylko funkcja N95) powinna być w stanie odfiltrować tego wirusa. Jednak gdy ktoś zarażony kichnie przed tobą, wirus wypluje plwocinę na około 3 metry (około 10 stóp), zanim spadnie na ziemię i nie będzie już latał.

2. Gdy wirus spadnie na powierzchnię metalu, będzie tam żył przez co najmniej 12 godzin. Dlatego pamiętaj, że jeśli wejdziesz w kontakt z jakąkolwiek metalową powierzchnią, konieczne jest dokładne umycie rąk mydłem.

3. Wirus może pozostawać aktywny na tkance odzieżowej przez 6-12 godzin. Konwencjonalny detergent do prania powinien zabić wirusa. W przypadku zimowych ubrań, które nie wymagają codziennego prania, możesz umieścić je na słońcu (lub na gorącym akumulatorze do ogrzewania lub w piekarniku), aby zabić wirusa.

Informacje na temat objawów zapalenia płuc wywołanego przez koronawirusa COVID-19:

1. Najpierw wirus ten zainfekuje gardło, a następnie gardło będzie odczuwać suchość w bólu gardła, które potrwa 3-4 dni.

2. Następnie wirus połączy się z płynem nosowym, kapie do tchawicy i dostaje się do płuc, powodując zapalenie płuc. Ten proces potrwa od 5 do 6 dni.

3. W przypadku zapalenia płuc występuje wysoka gorączka i duszność. Jednocześnie przekrwienie błony śluzowej nosa nie jest jak normalne przekrwienie błony śluzowej nosa – osoba poczuje, że tonie w wodzie. Ważne jest, aby NATYCHMIAST udać się do lekarza, jeśli dana osoba ma to uczucie.

O zapobieganiu:


1. Najczęstszym sposobem zarażenia jest dotykanie ludzi, dlatego należy starać się nie dotykać ludzi i często myć ręce. Wirus może żyć na rękach przeciętnie przez 5-10 – do 30 minut, ale w tych 5-10-30 minutach wiele może się zdarzyć (osoba może nieświadomie pocierać oczy lub łzę w nosie).

2. Oprócz częstego mycia rąk, wysoce wskazane i korzystne jest płukać gardło za pomocą Betadyny, aby wyeliminować lub zminimalizować zarazki, które znajdują się jeszcze w gardle (zanim zaczną kapać do płuc), a także wypłukać nos w nozdrzach. Bądź bardzo ostrożny i pij jak najwięcej wody. Wyślij to do jak największej liczby osób – to twoje osobiste zbawienie od tego wirusa, który nie pojawił się w wyniku jego naturalnej mutacji.

PS od redakcji. Treści powyższej informacji skonsultowaliśmy z zaprzyjaźnionym polskim lekarzem. Prosił o konieczne uzupełnienie: przy objawach nie idziemy do lekarza, ewentualnie do niego dzwonimy, a udajemy się do szpitalnego zakaźnego i to nie publicznymi środkami transportu. Według obecnych zaleceń kontaktujemy się z sanepidem.

Dodaj komentarz