Rejestracja samochodów osobowych w Polsce w okresie I-IV 2022 r.
11 maja 2022
Dlaczego rodzi się co raz mniej dzieci ?
31 maja 2022

Inflacja w kwietniu 12,4% !!!

Główny Urząd Statystyczny podał, iż inflacja w kwietniu wyniosła 12,4% !!!. Ostatni raz inflacja powyżej 12 proc. była w czerwcu 1998 r. (12,2 proc.).
Według rynkowych prognoz to jednak nie koniec wzrostu cen w Polsce.
Ekonomiści ostrzegają, że kosztowo-płacowa spirala inflacyjna rozkręca się i szczyt jej rzędu 15-20% osiągniemy w październiku
Oczywiście, że wpływ na inflację ma wojna na Ukrainie, jak i pandemia koronawirus, która ogarnęła świat.
Jednak nie bez winy jest rząd Prawa i Sprawiedliwości, nierozważna polityka socjalna oraz nieuzasadnione lockdowany w 2020, oraz 2021 roku, a co za tym idzie dodrukowanie pieniędzy na tarcze i utrzymanie programów socjalnych znacząco wpłynęły na inflację.
Efekty działań rządu mają skutki coraz gorsze, stopy procentowe idą w górę, aby walczyć z inflacją, ale wraz z tym ubożeje społeczeństwo, rząd postanawia pomagać, wprowadzając kolejne programy socjalne, które są proinflacyjne.
Banki tez nie starają się ulżyć społeczeństwu, a przecież to obecny rząd nam mówił, jakie to korzystne skutki będą dla nas z repolonizacji banków.
Mimo tego nikomu w rządzie nie przeszkadzało wprowadzać dla polityków w roku 2021 podwyżki rzędu 60% i to wtedy, kiedy już kryzys nas dosięgał a za który częściowo odpowiadają politycy.
Niestety wydaje się, że okres boomu gospodarczego, który mieliśmy przed pandemią, został zmarnowany.
Zostanie wierzyć, że wojna jak najszybciej minie i nastąpi boom gospodarczy.
W tym ciężkim czasie apelujemy, zrzeszajcie się w związkach zawodowych, bo tylko one obecnie stają po stronie pracowników.

Dodaj komentarz