Międzynarodowa pikieta przed siedzibą Orpea Polska Sp. z o. o. w Warszawie
14 czerwca 2019
Działania Wydziałowych SIP z Konfederacji Pracy
5 lipca 2019

Szczeliniec Wielki 15.06.2019 r.

W sobotę 15.06.2019 r. odbyła się wycieczka członków Konfederacji Pracy wraz z rodzinami  do Gór Stołowych, gdzie  głównym celem było wejście na Szczeliniec Wielki.

Szczeliniec Wielki – najwyższy szczyt w Górach Stołowych, na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Należy on do Korony Gór Polski i jest jedną z największych atrakcji turystycznych Sudetów, z rezerwatem krajobrazowym i tarasami widokowymi z panoramą Sudetów.

Ruszyliśmy spod firmy autokarem przed  8:00  z wesołą i roześmianą ekipą, co zresztą nie jest nowością,  gdyż Konfederacja Pracy ma wspaniałych członków którzy zawsze na tego  typu wypadach tworzą niezapomnianą   atmosferę.

 

Meldujemy się na miejscu około 10:30 i ruszamy na szlak. Początki trudne dla większości uczestników, na trasie szybko  pojawia się pierwszy pot, łzy, prośby o wnoszenie na górę…….. na szczęście posiadamy sok z “gumijagód” który spożywamy w przerwach dzięki któremu zyskujemy dodatkowej mocy.

W miarę szybko zdobywamy Szczyt Mount Everest………………przepraszamy Szczeliniec Wielki.

 

Po chwilowej przerwie udajemy się w dalszą trasę, tutaj obowiązują bilety, przechodzimy jednak  obok kas, w końcu nie może być inaczej  skoro wszystko jest dopięte na ostatni guzik 🙂

Trasa  przypada wszystkim uczestnikom do gustu, od najmłodszych po troszkę starszych niż najmłodsi :),  niebezpieczne zejścia, śliskie kamienie, wąskie przejścia oraz fantastyczne widoki to towarzyszyło wesołek ekipie przez cała drogę.

 

Koniec trasy nie był  jednak końcem naszej integracji, wsiadamy w autokar i podążamy na  ognisko, w  tle nasza  rodzima muzyka poważna czyli disco polo, towarzystwo rozśpiewane, pełne wigoru mimo wcześniejszego zmęczenia.

Dojeżdżamy do Restauracji Tajemniczy Ogród, ognisko już rozpalone, kiełbaski czekają,  lód, soki, sałatki  itp. wszystko perfekcyjnie przygotowane, Wielkie pochwały dla właścicieli, a nam pozostaje już tylko pieczenie kiełbasek, śmiech hulanki i swawole.

 

Powrót do domu odbywa się już w spokojnej atmosferze, wszyscy zadowolenia, opinie  które  zbieramy od uczestników to głównie perfekcyjna  organizacja i fantastyczna atmosfera……..w końcu to KONFEDERACJA  PRACY

 

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM

 

Dodaj komentarz