Piknik Charytatywny “Razem dla Was”
7 maja 2019
Rabaty na sieć stacji Circle K.
13 maja 2019

Pikieta pod Ministerstwem.

Przed gmachem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 9 maja związkowcy zorganizowali pikietę w sprawie wprowadzenia emerytur stażowych oraz utrzymania emerytur pomostowych . Wśród pikietujących byli także przedstawiciele naszej organizacji z  OPZZ Konfederacja Pracy.

OPZZ od 2010 roku nieprzerwanie walczy o emerytury stażowe. Przez dwie kadencje Sejmu związkowcy prezentowali tę inicjatywę w parlamencie. Teraz rozpoczęli kolejną próbę wprowadzenia tego rozwiązania w życie.
Przedstawiciele związkowców przekazali petycję do minister Elżbiety Rafalskiej. Związkowcy skierowali również do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej projekt ustawy przygotowany w OPZZ, wprowadzający dodatkową możliwość skorzystania z prawa do emerytury po 35 stażowych latach pracy dla kobiet i 40 latach stażowych dla mężczyzn, z prośbą o podjęcie inicjatywy ustawodawczej w tym zakresie. Pod projektem w tej sprawie podpisało się ponad 700 tys. obywateli.