Strajk generalny w Parock Polska
9 sierpnia 2021
TOYOTA największym producentem aut na świecie w I półroczu 2021 r.
9 sierpnia 2021

Zrzutka dla Strajkujących w Parock Polska

Kwota, którą jest zbierana trafi do kilkuset strajkujących pracowników Paroca. Pół miliona złotych robi wrażenie, ale zebranie tej kwoty nie pozwoli na wypłatę ani całego wynagrodzenia, ani nawet jego większej części. Będą to jednak środki, które pozwolą pracownikom opłacić ratę kredytu lub czynsz. To także wielki gest solidarności społecznej. Zebrane środki zostaną podzielone po równo, bez względu, na wysokość wynagrodzenia pracownika. Otrzymają je pracownicy, którzy należą zarówno do OPZZ Konfederacja Pracy, jak i NSZZ Solidarność’80 oraz osoby, które strajkują mimo braku członkostwa związkowego!

O co walczą związkowcy ?

1. O godną waloryzację wynagrodzeń, które dzisiaj zżera wzrost cen i opłat.

2. O wzrost dodatku stażowego, który dzisiaj dla pracowników po 15 latach pracy potrafi wynosić 70 zł.

3. O ograniczenie stosowania śmieciowych umów o pracę na czas określony.

A tak naprawdę walczą o szacunek dla praw pracowniczych, o kulturę dialogu społecznego i o to, żeby ludzi szanować, a nie traktować „z buta”, kiedy zaczynają upominać się o swoje indywidualne prawa i dobro wspólne.

Link do zrzutki:

Zachęcamy do wsparcia !!!