Świadczenia świąteczne z ZFŚS
6 listopada 2020
Realizacja postulatu OPZZ: wyższe stawki dla pracujących w niedziele
3 grudnia 2020

Prezes Kurski o dyskryminowaniu OPZZ w TVP: To wasza wina

Po dwóch miesiącach wymiany korespondencji między OPZZ a Krajową Radą Radiofonii i Telewizji na temat rażącej dysproporcji w prezentowaniu OPZZ i NSZZ „Solidarność” w Telewizji Polskiej, prezes Jacek Kurski odpowiada: Nic nie robicie to was nie ma.

W odpowiedzi na pisma Andrzeja Radzikowskiego prezes Kurski uznał, że dane OPZZ zawarte w zestawieniu czasu antenowego TVP przeznaczonego m.in. dla central związkowych są zawyżone. Podał swoje. Wynika z nich, że w 2019 r. TVP poświęciła „Solidarności” ponad 6 godzin a OPZZ niespełna pół godziny. Natomiast w pierwszym półroczu 2020 było to ponad dwie i pół godziny dla „Solidarności” . OPZZ dostał w tym czasie niecały kwadrans.

Jakby nie patrzeć to ciągle rażąca dysproporcja!

Pan Kurski stwierdził ponadto, że OPZZ nie wykazuje się inicjatywą w ważnych sprawach ze względu na rangę bieżących wydarzeń podczas gdy „Solidarność” „…bardzo często organizuje lub bierze udział w ważkich spotkaniach z najważniejszymi przedstawicielami władz państwowych”.

Można się licytować, ale czy warto? Przesłaliśmy panu prezesowi sprawozdanie z realizacji programu OPZZ w latach 2018 – 2020. Jeśli przeczyta to zrozumie, że miałby o czym informować w programach TVP gdyby tylko chciał. Nadal ma szansę, jesteśmy otwarci na współpracę.

R.G.

Więcej:

https://www.opzz.org.pl/aktualnosci/kraj/prezes-kurski-o-dyskryminowaniu-opzz-w-tvp-to-wasza-wina

Dodaj komentarz