Krystian Wieszczeciński wybrany na wiceprzewodniczącego rady OPZZ województwa dolnośląskiego !!!
14 października 2022
Toyota bierze udział w Turnieju !!!
24 października 2022

Pracownicy administracji w Oławie walczą o podwyżki !!!

Wczoraj, podczas dyżuru Albert Zieliński- Radny Rady Miejskiej w Oławie odbyło się spotkanie z Pracownikami MOPS zrzeszonymi w Związku Zawodowym Solidarność.

Na spotkaniu pojawił się też nasz przedstawiciel Adam Basiński oraz Daniel Wituszyński z Solidarności przy Toyota, wspólnie wspierali oni pracowników MOPS.

Obecny był też przedstawiciel Lewicy Sławomir Kraczek oraz Marek Drabiński z PO, a także w komplecie radni Wszystko dla Oławy.

Pojawiło się też 3 radnych PiS, w tym Przewodniczący Rady Miasta Krzysztof Mazurek, który ewidentnie robił na tym spotkaniu za rzecznika burmistrza Oławy Tomasza Frischmanna.

Związek Zawodowy Solidarność przedstawił sytuację w MOPS, odnośnie warunków pracy m.in. o napaściach na pracowników (zgłoszono przez ostatnie 3 lata 16 zawiadomień do prokuratury), płacy, ale też o ilości nowych zadań, które spływają na nich decyzją rządu, a na problemy dodatkowo nakładają się braki kadrowe (wakaty).

Niestety, burmistrz Oławy jakoś też nie kwapi się do spotkania z pracownikami, ciągle ich zbywając, stąd Ci w końcu zwrócili się do radnego Wszystko Dla Oławy Alberta Zielińskiego o wsparcie, stąd to spotkanie.

Radny zaproponował, że jeżeli burmistrz do czasu najbliższej sesji Rady Miejskiej nie ustali spotkania z pracownikami, to podczas sesji padnie wniosek o 30 minut przerwę, aby delegacja Związków Zawodowych spotkała się z burmistrzem.

Radni PiS w pewnym momencie byli temu przeciwni, tłumacząc, że nie wypada robić tego w ten sposób, zareagował na to stanowczo Adam Basiński z Konfederacji Pracy, że owszem wypada, skoro przez kilka miesięcy burmistrz nie ma dla pracowników czasu, reakcję tą poparli pracownicy.

Spotkanie trwało około 1,5 godziny, w dobrej atmosferze, o którą zadbał moderujący to spotkanie radny Wszystko Dla Oławy Albert Zieliński, teraz czekamy, co się wydarzy dalej.

Warto przypomnieć, OPZZ już od dawna postuluje za wzrostem wynagrodzeń w administracji o 20%

Dodaj komentarz