Dolnośląskie Brylanty OPZZ dla Konfederacji Pracy z Toyoty !!!
19 grudnia 2022
Nowe stawki za tzw. kilometrówki
4 stycznia 2023

Piotr Ostrowski przewodniczącym OPZZ !!!

Idzie nowe! Ogromne gratulacje dla nowego przewodniczącego Ogólnopolskie Porozumienie Związków ZawodowychPiotr Ostrowski📢

Delegatki i Delegaci na X Kongres OPZZ wybrali nowego przewodniczącego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych na nadchodzące lata!

✊ Piotr Ostrowski jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie socjologii. Do związków zawodowych przystąpił w 2001 roku. Współtworzył organizację związkową OPZZ „Konfederacja Pracy” w jednym z warszawskich marketów budowlanych, gdzie był pracownikiem ds. sprzedaży. Zwolniony z pracy za działalność związkową po zaledwie 10 dniach od utworzenia związku zawodowego. Od 2005 roku pracował jako radca, a następnie dyrektor Wydziału Międzynarodowego OPZZ. Od 2010 roku przez dwie kadencje pełnił funkcje członka Prezydium OPZZ i Rady OPZZ. Reprezentował Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych na kilkudziesięciu konferencjach, seminariach, debatach oraz posiedzeniach w kraju i za granicę. Ponadto jest koordynatorem wielu europejskich projektów z udziałem OPZZ. Do 2019 roku łączył pracę na rzecz OPZZ z pracą naukową w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2018 roku jest wiceprzewodniczącym Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, a w listopadzie 2022 roku został wybrany na członka tytularnego Rady Generalnej Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych (ITUC).

Dodaj komentarz