Toyota nadal liderem sprzedaży w Polsce.
9 lipca 2021
Zrzutka dla Strajkujących w Parock Polska
9 sierpnia 2021

Strajk generalny w Parock Polska

Od 3 sierpnia trwa Strajk generalny w Parock Polska który zainicjowały tamtejsze Organizacje Związkowe Konfederacja Pracy oraz Solidarność 80.

Zakład w Trzemesznie zatrudnia 780 osób. Grupa Paroc to międzynarodowy producent izolacji z kamiennej wełny mineralnej. Pracownicy strajkują, bo choć firma Paroc Polska jest w bardzo dobrej kondycji i odnosi sukcesy, to ich wynagrodzenia nie wzrosły.

Związkowcy domagają się spełnienia przez władze firmy trzech postulatów: podwyższenia dodatku stażowego, gwarancji umów o pracę na czas nieokreślony dla każdego pracownika już po sześciu miesiącach zatrudnienia, waloryzacji płac.

Warto zaznaczyć, w referendum poprzedzającym strajk, takie rozwiązania poparło ponad 97,5 proc. pracowników !!!.

Na FB fanpage Konfederacji Pracy Trzemeszno czytamy:

“Z całej Polski płyną do nas wyrazy poparcia. Mamy liczne zapytania o to, jak można pomóc pracownikom i pracownicom Paroc Polska. Dziękujemy za to serdecznie! To dla nas ogromnie ważne. Wiemy, że nasz strajk jest jednym z największych protestów w przemyśle w ostatnich latach. Czujemy, że oczy całego kraju są teraz skupione na nas. Pisze o nas prasa, nasi przedstawiciele są zapraszani do programów telewizyjnych, w internecie ukazują się liczne komentarze na temat naszego działania. Nie zawiedziemy oczekiwań pracowników i wszystkich którzy nas wspierają. Nasze postulaty są logiczne, racjonalne i co najważniejsze, możliwe do spełnienia. Pracodawca doprowadził do tego strajku, aby złamać załogę, a to co osiągnął, to jedność, współpraca i wsparcie dla nas spoza zakładu pracy. Zwyciężymy!”

Konfederacja Pracy przy Toyota Motor Manufacturing Polska trzyma kciuki za strajkujących.

Bulwersujące jest to, że Zarząd Parock Polska całkowicie lekceważy ludzi ciężko pracujących na sukces Firmy.

Warto tutaj podkreślić, korporacja, Owens Corning do której należy Parock Polska, odnotowała skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości 2.2 mld dolarów w drugim kwartale 2021 r. w porównaniu z 1.6 mld dolarów w drugim kw. 2020 r. To wzrost o 38 %.

WSTYD !!! WSTYD !!! jeszcze raz WSTYD !!! dla Zarządzających Parock Polska.