11 maja 2020
Pismo do Zarządu Firmy.
14 maja 2020

Emerytury stażowe powinny stać się faktem jeszcze w tej kadencji !!!

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych od wielu lat buduje opinię publiczną wokół potrzeby wprowadzenia emerytur stażowych, czyli dodatkowej możliwości przejścia na emeryturę ze względu na liczbę przepracowanych lat. Z zadowoleniem więc przyjęliśmy dzisiejsze doniesienia prasowe, że nasz postulat zyskuje co raz szersze poparcie wśród innych związków zawodowych i polityków. Podkreślamy jeszcze raz: nasz projekt jest w Sejmie! Czas na jego jak najszybsze procedowanie i wprowadzenie emerytur stażowych w życie! O wieloletniej batalii OPZZ w sprawie emerytur stażowych przeczytasz na stronie www.opzz.org.pl.
Przypomnijmy, emerytury stażowe dawałyby możliwość przejścia na emeryturę po przepracowaniu przez kobiety 35 lat i 40 lat przez mężczyzn bez względu na wiek. Obecnie Polki i Polacy mogą przejść na emeryturę w wieku 60 lat kobieta i 65 lat mężczyzna.