Rejestracje samochodów osobowych w okresie styczeń-czerwiec 2022 roku
6 lipca 2022
Inflacja w czerwcu na rekordowym poziomie 15,6% !!!
6 lipca 2022

OPZZ: Propozycja rządu ws. wzrostu płac w budżetówce jest skandaliczna!

4 lipca 2022 roku odbyły się konsultacje kierownictwa Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych z przewodniczącymi organizacji związkowych działających w sferze finansów publicznych. Uczestnicy spotkania jednoznacznie stwierdzili, że propozycja rządu dotycząca podwyżek w budżetówce jest nie do zaakceptowania.

Poziom inflacji w Polsce osiągnął już niespotykaną wysokość 15.6%. W praktyce powoduje to masowe ubożenie Polaków. W ocenie OPZZ tylko zdecydowane działania rządu mogą uchronić miliony obywateli Polski przed wejściem w ubóstwo. Jednym z postulatów OPZZ jest wzrost wynagrodzeń pracowników sfery finansów publicznych o 20%. Postrzegamy to jako bezwzględne minimum, dla uchronienia przed negatywnymi skutkami obecnego kryzysu. Proponowana przez rząd podwyżka w wysokości 7.8% jest skandaliczna i daleko niewystarczająca dla wyrównania straty związanej
z galopująca inflacją. W praktyce spowoduje to obniżenie siły nabywczej otrzymywanych wynagrodzeń.

Organizacje związkowe zrzeszone w OPZZ rozpoczynają akcje protestacyjne. Pierwszym jej krokiem będą pikiety pod urzędami wojewódzkimi w dn. 23 i 30 lipca. W sierpniu odbędą się akcje protestacyjne w Warszawie.

Pracownicy pokazują rządowi żółtą kartkę!

Jeśli rząd nie zmieni swojego stanowiska wobec planowanego wskaźnika wzrostu wynagrodzeń, Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych podejmie dalsze ogólnopolskie akcje protestacyjne.

Żródło: https://www.opzz.org.pl

Dodaj komentarz