Koronawirus a zamknięcie placówek oświaty.
10 marca 2020
Czas na podjęcie działań antykryzysowych.
18 marca 2020

Porozumienie płacowe w Toyota Motor Manufacturing Poland

To już kolejne negocjacje gdzie wspólnie dwie organizacje związkowe nr.01-041 oraz 01-023 OPZZ „Konfederacja Pracy” podpisują porozumienie płacowe dotyczące zakładów w Jelczu Laskowice oraz Wałbrzychu. W dniu 17.03.2019 r. zostało podpisane porozumienie płacowe pomiędzy Organizacjami Związkowymi, a Pracodawcą. OPZZ Konfederacja Pracy uważa za duży sukces podpisanie porozumienia płacowego w obecnym kształcie i wprowadzenie od 1 kwietnia elementu finansowego naliczanego na podstawie stażu pracy.
Pracownicy obu fabryk Toyoty otrzymają podwyżki płacy zasadniczej w przedziale od 160 zł do 630 zł brutto od 1 kwietnia 2020 r.
Dodatkowo zostanie wdrożony systemu kafeteryjny dla Pracowników z miesięczną kwotą doładowań uzależnionych od stażu pracy:
50 zł dla osób ze stażem powyżej 5 lat pracy
125 zł dla osób ze stażem powyżej 10 lat pracy
150 zł dla osób ze stażem powyżej 15 lat pracy
175 zł dla osób ze stażem powyżej 20 lat pracy
Całkowity wzrost wynagrodzeń dla Pracowników wynosi 9,4%.
W związku z wdrożeniem systemy kafeteryjnego benefitów obecnie funkcjonująca nagroda jubileuszowa zostanie wygaszona, a Pracownicy otrzymają rekompensaty, która zostanie naliczona w zależności od roku zatrudnienia Pracownika. Maksymalna kwota rekompensaty, którą otrzymają Pracownicy z najwyższym stażem to 2500 zł.
Kształt porozumienia, który został wypracowany i podpisany jest zasługą wszystkich stron tj. Związków Zawodowych, Pracodawcy oraz bardzo dużego wsparcia i zaangażowania Pracowników zakładu w całym procesie rewizji wynagrodzeń.

Dodaj komentarz